Dé ideale vakantie met kinderen: kamperen!

Ik ben een echt kampeerkind. Eigenlijk heb ik mijn hele leven niks anders gedaan dan op een camping de zomervakanties doorbrengen. Als kind met mijn ouders in een tent door Frankrijk trekkend, vissend en zwemmend in snelstromende riviertjes waar je ook de forellen zag zwemmen. Ik weet het nog goed. We vermaakten ons met een schommel op de camping en een emmer en schepje op het strand. Veel hadden we niet nodig. Vriendjes en vriendinnetjes in overvloed. Én natuurlijk was het in mijn herinneringen altijd mooi weer in Frankrijk tijdens die leuke vakanties.
» Lees ook: kindvriendelijke campings in Frankrijk
Ook met kinderen kamperen
Toen ik mijn man leerde kennen en zijn 2 kinderen van toen nog 5 en 3 hadden we nog geen kampeeruitrusting dus boekten we een tent op een camping of een stacaravan. Voor mij was dit een luxe vakantie. We hadden beiden een fulltime salaris dus een stacaravan in het hoogseizoen was voor ons geen issue. Wel relaxed eigenlijk. Heerlijke vakanties hebben we met z’n vieren gehad.
Maar toch kwam er uiteindelijk een eigen tent en daarna een luxere veel betere tent, die niet lekte en waar je wat meer je kont kon keren. Maar met kinderen merkte ik dat ik de chaos van een tent niet trok. 3 weken uit een koffer leven, steeds de zonnebrand kwijt zijn, luiers op de grond te moeten verschonen toen we zelf een dochter kregen en een voedzame maaltijd zien te koken op 2 gaspitjes werd voor mij steeds minder een vakantie. Ik raakte al gestrest bij de gedachte aan de kampeervakantie.
De tent ging weg en daar kwam de caravan
De tent moest er dus aan geloven, ik wilde een huisje op wielen. Eerst leek het ons leuk om een campertje te kopen. Toch lieten we dit romantische idee snel varen toen bleek dat je voor een tweedehands camper met behoorlijk wat gebruikssporen en doorgezakte banken al heel veel geld moest neertellen. Voor dat geld had je een veel mooiere en nieuwere caravan. En het praktische van een caravan is, dat je die kunt laten staan op de camping als je boodschappen moet doen. Dus het werd een tweedehands caravan. Een prachtige Knaus Sport met rondzit die om te bouwen is tot 2 persoonsbed, een 1 persoonsbed aan de voorkant, een grote kast voor de kampeerspullen en daarboven nog een 1 persoonsbed. En het fijnste van alles…. een eigen wc! En niet te vergeten een keukentje met 3 gaspitten, een koelkast met vriesvakje voor de ijsjes en heel veel kastjes zodat ik gewoon de zonnebrand kan vinden als ik die nodig heb .
Het fijne van een camping
Toch zal ik altijd een kampeerkind blijven, alleen nu in een iets luxere behuizing. Ik hou van de vrijheid, de gezelligheid, dat onze dochter binnen 5 minuten nieuwe vriendjes heeft en het zo naar haar zin heeft. Dat ik op mezelf kan zijn als ik dat wil maar ook buren heb als ik zin heb in een praatje. En zo zijn er nog legio redenen waarom ik kamperen zo leuk vind en blijf vinden.
Hoe vier jij je zomervakanties? In een appartement of huisje met eigen zwembad? Op een camping in een tent, een stacaravan of een eigen caravan? Of misschien heb je wel een eigen challet of stacaravan op een Nederlandse camping en ga je daar heel vaak heen? Ik ben benieuwd!
Ik krijg in ieder geval al weer zin in de zomer! Wij gaan zeker weer kamperen!
» Lees ook: leuke campings in Nederland
Meer blogs van Esmée:
Reacties 0