Een Herfst egeltje knutselen

Het is weer herfst, heerlijk. Ik ben gek op de mooie kleuren die de bomen nu hebben. En als je nu in het bos gaat wandelen zie je de dieren die druk zijn met het voorbereiden op de winter. Mijn favoriet is wel de egel. Wat is het toch een schattig beestje met die kleine kraaloogjes. Daarom vandaag een superleuke (en vooral ook makkelijke) geknutselde egel.
Lief klein herfst egeltje knutselen
Dit knutsel werk is leuk voor kleine én grote kinderen. Wat je nodig hebt is een wit vel stevig A4 papier, een printer (of een potlood als je goed kunt tekenen), gekleurd papier of vouwblaadjes (bruin, geel en groen), een schaar en lijm.
Het maken is erg simpel. Teken zelf een egen naar dit voorbeeld of print het uit en trek het over. Knip het gekleurde papier of de vouwblaadjes in kleine stroken. Plak de bruine en gele strookjes op de egel vorm. Begin daarbij aan de bovenkant en werk naar beneden zodat de stekels mooi over elkaar liggen. De groene strookjes gebruik je om het gras mee te maken. Schattig toch?
Variatie tip
Een leuke variatie tip is om de egel uit te printen op een A3 papier en - in plaats van strookjes papier - blaadjes te gebruiken. Dubbelop plezier omdat je eerst met je kind lekker in het bos bladeren kunt gaan zoeken en daarna de egel kunt maken. Laat de blaadjes wel even goed drogen tussen krantpapier met een dik boek of ander zwaar object erop.
En als je toch lekker in het bos bent. Neem dan vooral ook eikeltjes, beukennootjes, kleine takjes, kastanjes en schors mee! Laat ook deze goed drogen en ga er dan mee aan de slag.
Foto boven: Shutterstock
Reacties 0