News4Mama: zwangerschap en het verlies van je kind

Wat gebeurde er afgelopen week in de wereld? Welk nieuws was trending op social media. Vaak heb ik er de dag zelf niet de tijd of de puf voor om direct in mijn laptop te springen en er een blog over te schrijven. Maar dat betekent niet dat ik er geen mening over heb of niets over te zeggen heb.
Dit gebeurde er afgelopen week in de wereld.
Zwanger? Calcium!
De Universiteit van Maastricht doet al jaren onderzoek naar pre-eclampsie en Hellp Syndroom. Nu is gebleken dat door het slikken van Calcium vanaf het tweede trimester tot het einde van de zwangerschap de kans op zwangerschapsvergiftiging ofwel pre-eclampsie met een kwart kan dalen.
Vrouwen die van het tweede trimester tot het einde van de zwangerschap calciumsupplementen slikken, verkleinen de kans op zwangerschapsvergiftiging met 55 procent. Ook daalt de kans op een te vroeg geboren kind met 24 procent. Dat zijn gigantische percentages! Bijna 4.000 zwangerschappen eindigen alleen in Nederland jaarlijks in Hellp-syndroom!
Op dit moment neemt minder dan één op de twintig zwangere vrouwen extra calcium in. Als ze dit allemaal zouden doen, zou het aantal gevallen van pre-eclampsie en hypertensie met ruim de helft kunnen dalen.
Dit raakte mij nogal. Ik heb zelf pre-eclampsie gekregen in de 29e week en Hellp-syndroom in de 32e week van mijn zwangerschap. Dat resulteerde in de vroeggeboorte van mijn dochter in de 32e week. Nu we dit weten,…hup alle zwangere vrouwen aan de calcium!
» Lees ook: artikelen over vroeggeboorte
3 Kinderen verongelukt
Het zal je kind maar zijn. Afgelopen weekend zijn een jongen van 16, eentje van 17 en een meisje van 18 op de fiets aangereden door een automobilist en overleden. Als ik dit soort berichten lees, dan breekt mijn hart. In 1 klap is een jong leven beëindigd. Een leven dat nog in de kinderschoenen stond, een mooi mens in de dop die nog verliefd moest worden, een carrière moest opbouwen, kindjes moest krijgen. Boem, weg.
Mijn gedachten gaan dan uit naar de ouders. Hoe moeten zij eraan toe zijn? Je leven kapot. Het mooiste dat je in je leven hebt, dat je op deze wereld hebt gezet, je grootste liefde is niet meer. Hoe ga je dan door? Ga je dan door?
Als de automobilist in kwestie gedronken heeft, dan heb ik met hem/haar geen medelijden. Moord met voorbedachten rade noem ik dat. Maar als jij je aan de verkeersregels hebt gehouden, je zat niet te appen tijdens het rijden, je had geen slokje op, dan nog kunnen dat soort dramatische dingen gebeuren. Dat moet vreselijk zijn als het je gebeurt.
Alle betrokkenen wens ik heel veel sterkte.
Dit was mijn terugblik op week 3 van 2016. Wat is jou bijgebleven van het (mama)nieuws de afgelopen week?
Reacties 0